Sakarya Büyükşehir Belediyesi, son dönemde ev sahipliği yaptığı dev şampiyonalara bir yenisini daha ekliyor.


2021 Petlas Türkiye Off-road Şampiyonası 5. Ayak Yarışları, 20 ve 21 Kasım tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin farklı illerinden 60 pilotun katılacağı heyecan dolu şampiyonada ülke genelinden yüzlerce sporsever ağırlanacak. Sakaryalılar, orman ve drag olmak üzere iki farklı kategorideki heyecan dolu mücadeleyi oluşturulan izleme alanlarından canlı olarak takip edecek.

“Bu hafta sonu programınızda off-road yarışları olsun”
Sakaryalıları şampiyonaya davet eden Başkan Yüce, “Şampiyonanın yapılacağı Spor Ada Vizyon Projemiz kapsamında 850 metre drag pisti, 12 bin m2 karting, süpermoto ve drift pisti, 2 bin metrekarelik off-road ve motokros pisti, tribünler ve sosyal tesislerin yapılacağı proje alanında öncesinde Sakarya’da bir ilk olacak heyecana tanıklık edeceğiz. Federasyonla birlikte Türkiye Off-road Şampiyonası’nın 5. Ayak yarışlarını proje alanı içerisinde gerçekleştireceğiz. Böylece inşallah otomobil ve motor sporları konusunda da ülkemizin en önde gelen merkezlerinden biri haline geleceğiz. Ben bütün vatandaşlarımızı, bizimle birlikte bu anlara ortak olmaya davet ediyorum. Poyrazlar’daki orman etabından sonra Karaköy’de pist yarışları yapılacak. Bu hafta sonu programınındı off-road yarışları olsun” ifadelerini kullandı.

Önce orman, sonra pist
19 Kasım Cuma günü antrenman turlarının ardından başlayacak organizasyona Türkiye’nin farklı noktalarından 30 yarışmacı ve 60 pilotun katılması bekleniyor. Aynı zamanda organizasyonun düzenlenmesi ve yarışmacılar ile katılımcıların Sakarya’nın misafirperverliğini hissetmesi için tüm detayların en ince ayrıntısına kadar planlandığı şampiyonada heyecan dolu anlar yaşanacak. Poyrazlar mevkiinde ‘orman’ etabı ve Karaköy Sporada Spor Kompleksi proje alanında da ‘drag’ etabı gerçekleşecek. Sakaryalı sporseverler için de tribün alanlarının oluşturulduğuoff-roadyarışlarınınsonrasında 21 Kasım Pazar akşamı saat 18.00’da ödül töreni yapılacak.

Paylaş:

Bir cevap yazın

Yapılan yorumlar incelemeden hemen sonra yayınlanır. Hakaret veya küfür içeren yorumlar onaylanmaz.